26.03.2024
НМТ 2023
Минув майже рік після пономасштабного вторгнення держави-агресора на територію нашої країни. За цей час ми багато пережили, витримали, пристосувалися до умов, які нам щодня диктує життя. А також усвідомили, що життя – це не плани на 5, 10 чи 20 років наперед, життя – це наше сьогодні. І саме від наших думок, вчинків та бездіяльності залежать наші наступні 5, 10 і 20 років. Тому цю статтю мені хотілося б адресувати саме одинадцятикласникам та їхнім батькам.
Повітряні тривоги, ракетні обстріли, зруйновані університети, людські втрати – такі реалії нашого часу. Саме через воєнні дії в Україні вже другий рік поспіль скасовують ЗНО як конкурсний критерій доступу до освітніх послуг, замінивши його на НМТ.
Що потрібно знати про НМТ-2023?
- Обов’язковими предметами цьогоріч будуть математика та українська мова. На відміну від НМТ-2022, історія України є не обов’язковою, предмет на вибір залежатиме від того, на якій спеціальності хоче вчитися вступник.
- Тривалість проведення НМТ із трьох блоків питань – 180 хвилин. Тестування відбуватимуться в тимчасових екзаменаційних центрах, що створять в Україні й за кордоном. Це точно будуть 32 країни, де українські вступники могли пройти НМТ у минулому році, а також планується додати й інші.
- Тестування для кожного випускника відбуватиметься в один тестовий день, але буде дві зміни, тестові завдання для яких не повторюватимуться.
- З української мови, історії, біології і хімії буде по 30 запитань. У тесті з української мови не буде завдання з написання твору на запропоновану тему.
Важливо!
Вступники зможуть подавати загалом до 20 заяв, але на бюджетну форму навчання – не більше п’яти. Заклади вищої освіти військового спрямування та заклади зі спеціальними умовами навчання матимуть свої правила вступу.
Вам, шановні батьки!
- Усвідомте, що у ваших дорослих дітей не буде іншої змоги закінчувати школу. Є зараз…
- Підтримуйте їх у всіх починаннях. Я не маю зараз на увазі, що ви маєте виконувати всі забаганки, але підтримувати в починаннях, наповнених здоровим глуздом, ви просто зобов’язані.
- Не обмежуйте своїх дітей у креативності, бо саме ця риса допомагає змивати пил із буденності.
- Дбайте про психологічне здоров’я своє та дітей: позитивне налаштування – це сходинка до успіху.
- Вселяйте впевненість, що немає нічого неможливого, бо лише впевнені в собі люди досягають успіху.
Вам, любі одинадцятикласники!
- Раджу проходити тести ЗНО та НМТ минулих років https://zno.osvita.ua/; https://testportal.gov.ua/testy-mynulyh-rokiv/
- Пройдіть якомога більше тестів за різні роки, але не за один раз. При проходженні тесту звертайте увагу на співвідношення між часом проходження та кількістю завдань. Це допоможе зорієнтуватися, чи зможете ви не просто скласти випробування, а ще і вкластися у відведений час.
- За жодних обставин не пропускайте теми, які здаються вам складними. Питання, на які складно відповісти, обов’язково відмічайте, щоб потім можна було над ними більше попрацювати. В інтернеті можна знайти безліч
відео https://navsi200.com/videos/;
онлайн-підручників https://znoclub.com/inshe/494-pidruchniki-dlya-pidgotovki-do-zno-z-10-predmetiv.html;
статей, шпаргалок https://erudyt.net/pidgotovka-do-zno/nmt-2023/materialy-dlia-pidhotovky-do-nmt-z-ukrainskoi-movy.html. Перевага такої підготовки в тому, що матеріал ви можете вивчати у будь-який комфортний для вас час.
- Соціальні мережі також чудова нагода перевірити свої знання чи допомогти заповнити прогалини іншим. Наприклад, в Instagram можна створити власне опитування або взяти участь у чиємусь.
- Під час підготовки до НМТ одним із найкращих рішень є додаткове використання таблиць чи схем https://erudyt.net/tag/tablytsi. Візуальна систематизація підсилює зорову пам'ять і допомагає запам'ятати складну інформацію.
- Усвідомте, для чого вам складати НМТ. Усвідомлення дасть вам можливість правильно оцінити власні дії та отримати задоволення від праці.
- Мотивуйте себе! Якщо просто змушувати себе працювати, то сили можуть закінчитися. А мотивація завжди є першим кроком до досягнення.
- Винагороджуйте себе за старання. У якості винагороди можна розглядати солодощі, улюблені фільми, зустріч із друзями, прогулянки на свіжому повітрі, словом, усе те, що зробить вас щасливими.
Підготовка до НМТ у ліцеї I-SCHOOL.