29.01.2021
Арт-практики з дітьми вдома. Як не сумувати під час карантину?
Арт-практики передбачають використання будь-яких засобів мистецтва.
Можуть бути корисними для зближення батьків та дітей. А також з метою розвитку, вираження власних емоцій, позбавлення негативних переживань. Головне правило - важливий процес, а не результат. Робота не завжди має бути красивою, але повинна проявляти внутрішній стан дитини.
- Ігри з водою чи манкою. Також для цього потрібні іграшки та фігурки невеликого розміру, до 10 см. Запропонуйте вашій дитині у посудині з водою чи на підносі з манкою створити свій світ. Ви дізнаєтеся багато нового про свою дитину, дасте змогу їй пофантазувати, проявити неусвідомлені переживання.
- Створіть разом з дитиною карту приємних спогадів. Адже, коли ми пригадуємо позитивні моменти – ми заново переживаємо радість і цим самим збільшуємо її в нашому житті.
- Колаж бажань. Для цього знадобляться журнали, ножиці, клей, картон або папір.
Карантин закінчиться, важливо мріяти та планувати майбутнє!
- Якщо ваша дитина сором’язлива, хвилюється, коли треба виступити на публіці - в нагоді стане іміджева фотосесія. Подаруйте таке задоволення у вихідний день – допоможіть дитині підібрати образ, у якому вона хоче себе бачити, образ впевненості, образ «публічно виступаючого» й пофотографуйте її. Для цього не потрібна спеціальна техніка, достатньо фотоапарату телефону.
- Сидіння вдома під час карантину не завжди весела справа. Діти можуть перебувати у різних емоціях, іноді не справлятися зі своїм негативом. Адже, зараз мало можливостей порухатися та витратити енергію. Пропоную декілька практик, якщо дитина в поганому настрої:
- Фольговий масаж - з фольги скатайте кульку діаметром 2-3 см. Попросіть дитину дати вам руку долонькою вверх. Розкажіть, що кулька з фольги – це чарівний пилосос, який збирає всі негативні емоції. Катайте кульку від центру долоні до кінчика кожного пальця, важливо, щоб вся долонька отримала масаж. Повторіть все з іншою рукою.
- Намалювати свій вулкан – допомагає перенести на бумагу свою агресію. Малюнок можна розірвати, якщо дитина забажає і з частин малюнка створити мозаїку, розфарбувати її позитивними кольорами.
- Танцювальна практика. Запропонуйте дитині станцювати «Танець злості», чудово виходить під «Бурю» Чайковського.
- Придумайте разом з дитиною казку, потім дитина може намалювати ілюстрацію до неї. Такі заняття зближують батьків та дітей та розвивають емоційний інтелект.
- Малювання крупами на картоні круглої форми – за допомогою різних круп і клею створити на картоні свій унікальний візерунок.
- Ізо-практики. Фарба, олівці, пластилін. Запропонуйте дитині зобразити власний настрій та емоції. Поділіться з дитиною своєю роботою.
- В період карантину буде актуальним створення талісманів-оберегів. Дітей дуже надихають такі вправи. Також цікавим заняттям може стати створення ляльки-мотанки. Здавна відомо, що це український народний оберіг.
- Також корисним буде переглянути разом повчальний мультик чи фільм та обговорити його.
- А якщо маєте схильності до випічки, є цікавий напрямок - фуд-арт. Можна з дитиною розмалювати печиво білковою глазур’ю. І весело, і дуже смачно.
Проводьте час з користю та будьте здоровими!