Вхід до
кабінету
×

02192, м.Київ
вул. Князя Романа Мстиславича, буд. 14

+38 093 320 20 30 +38 073 268 70 50 (дитячий садок)

Підготовка дитини до навчання в 1 класі

вступ до 1-го класу

Ваша дитина іде у 1 клас? Тоді ця інформація саме для вас!

Вступ до першого класу є важливим етапом у житті кожної дитини. Підготовка до нього відіграє вирішальну роль у тому, як дитина адаптується до нового середовища та навчальної програми. Відповідна підготовка дозволяє дитині почувати себе впевнено та комфортно.

Більшість дітей чекають початку навчання у школі з великим бажанням, готовністю та натхненням, але не у всіх дошкільнят перспектива стати школярем викликає радість та захоплення. Сучасні діти, виховані у концепції вільної особистості, міркують категоріями «подобається» і «не подобається», «хочу» і «не хочу», тому перед школою особливо актуальним для батьків стає питання вибудовування системи мотивації дитини.

Під час підготовки до школи у дитини мають сформуватися мотиви та ставлення до навчання, соціальна позиція, потреба у самоповазі та безпеці. Позитивна мотивація, її комплексний розвиток — це умова успішного подальшого навчання. 

діти в першому класі першокласниця з книгою


Чи потрібно готувати дитину до 1 класу?

Майбутній першокласник має взаємодіяти з батьками, однолітками та педагогами. Тому підготовка до школи допоможе вашій дитині «дозріти» інтелектуально, соціально, емоційно та психологічно для нового етапу в житті. А це, у свою чергу, закладе основу для подальшого успішного навчання.

Кожна з цих вмінь та навичок формується поступово, тому в Preschool при ліцеї «Ай-Скул» ми приділяємо увагу їх розвитку протягом всього етапу підготовки до школи.

На нашу думку, готувати дитину до школи потрібно обов'язково, але при цьому не потрібно намагатися випереджати шкільну програму, вивчаючи її ще до початку навчального року — це завдання вчителя. Така підготовка може дати зворотний ефект та призвести до втрати інтересу до навчання, адже дитині буде просто нудно на уроках.

Важливим аспектом є наступність між підготовкою до школи та навчанням у 1 класі. У нашому ліцеї «Ай-Скул» першачки навчаються за програмою «Інтелект України». Саме за цією програмою і відбувається підготовка діток до школи у Preschool при садочку «Ай-Кідз» Завдяки цьому процес адаптації дітей є значно легшим, комфортнішим і швидшим. 

першокласниця біля інтерактивної дошки

Що повинна вміти та знати дитина перед школою?

Головним завданням підготовки дітей у Preschool є розвиток усіх необхідних умінь та навичок, які полегшують процес становлення учня та полегшують адаптацію дитини до навчання. Особливу увагу ми приділяємо таким показникам готовності дитини до школи:

 • розвиток мовлення: дошкільник повинен навчитися грамотно будувати свою розповідь, щоб вона була зв'язаною, узгодженою та послідовною;
 • мислення: дитина повинна вміти порівнювати явища, узагальнювати схожі предмети в одну групу, знаходити схожі предмети за певною ознакою чи прибирати з групи предметів невідповідний;
 • пам'ять: з дитиною потрібно вчити вірші та пісні, просити її повторити речення;
 • моторика: розфарбовування, штрихування, прописи та інші дії, де потрібна акуратність;
 • концентрація, уважність та посидючість: систематичні та регулярні заняття;
 • письмо: дітина повинна вміти писати друковані літери правильно та акуратно;
 • читання: навчити дитину читати потрібно ще до початку навчального року;
 • математичні знання: рахунок до 10, віднімання та додавання в цих межах, перерахування чисел від меншого до більшого і навпаки, визначення пропущених чи повторюваних чисел;
 • знання про навколишній світ: дитина повинна знати, в якій країні вона живе, якому місті та за якою адресою; знати столицю своєї країни; вільно орієнтуватись у сезонах, місяцях та їх послідовності; на які проміжки ділиться доба, скільки в ній годин; скільки днів у тижні та їх послідовність; також важливими є знання про природу, основні види рослин і тварин, дорожні правила, існуючі професії; дитина повинна знати як її звуть, скільки їй років, а також називати повні імена батьків та їх професії.

вчителька з першокласниками щасливі першокласники

першокласник з вчителькою


Корисні поради та рекомендації батькам першокласників:

 • ❖ нагороди за старання, помірне навантаження, чіткий режим, цікаве дозвілля на вихідні — основа для мотивації дитини;
 • ❖ якщо ви бачите, що дитині важко і потрібно перепочити — влаштуйте їй кілька позапланових вихідних;
 • ❖ завжди цікавтеся, запитуйте у дитини, як вона провела день;
 • ❖ не сваріть, якщо у дитини щось не виходить, краще підтримайте її та допоможіть зробити краще;
 • ❖ не тисніть на дитину з приводу виконання домашніх обов'язків, а знаходьте діючі мотиви; 
 • ❖ відпочивайте активно: організовуйте дозвілля на свіжому повітрі.
 • ❖ забезпечте правильний режим дня та раціон: слідкуйте, щоб малюк висипався, та щоб у нього була енергія для нового навчального дня;
 • ❖ соціалізація: якщо дитина хоче поспілкуватися з друзями, не потрібно силою тягти її додому, можна запрошувати її друзів чи відпускати дитину в гості. 

 Отже, основні принципи успішної підготовки дітей до школи та полегшення адаптації до навчання — систематичність, регулярність, відсутність примусу, цікаві й веселі заняття в ігровій формі та дотримання конкретних правил.

Успіхів вашим дошкільнятам у підготовці до школи та комфортного навчання в 1 класі!

Спасибо!

Мы свяжемся с Вами в ближайшее время

Ми використовуємо файли cookie для того, щоб забезпечити оптимальне використання та функціональність сайту. Натиснувши кнопку «Я згоден», ви підтверджуєте, що погоджуєтесь використовувати файли cookie згідно нашої Політики конфіденційності

×